عمل بینی گوشتی

پنج‌شنبه 1399/10/18 📅
عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهنشان رنج می برند، مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شوند و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند. عمل بینی های گوشتی نوعی عمل جراحی ترمیمی بینی است و در واقع شاخه ای از رینوپلاستی است و خطرات، مضرات و نیز فواید خود را دارد. برخی از شبکه های تلویزیونی استفاده از کوچک کننده ی بینی را برای بینی گوشتی توصیه می کنند که دستگاهی بس بی فایده و بیهوده است. یک دکتر عالی می داند که چگونه شکل بینی گوشتی را به شکلی تغییر دهد تا مناسب و هماهنگ با سایر اجزای صورت بشود.

در عمل جراحی بینی گوشتی تکنیک های مختلف برای جراحی کاهش سایز بینی برای بینی های گوشتی، برجسته یا کلفت با دستکاری ناحیه آلار بینی وجود دارد. قبل از بررسی مسائل مربوط به عمل جراحی زیبایی کاهش اندازه بینی اجازه دهید آناتومی این قسمت از بدن را مورد بررسی قرار دهیم.

آناتومی بینی

بسیاری از افراد هنگامی که متوجه می شوند بخش خارجی ناحیه بینی (که به آن آلار گفته می شود) فاقد هر گونه غضروف است، بسیار متعجب می شوند. در این حالت ناحیه خارجی آلار و دیواره جانبی آن از بافت نرم فیبرو چرب ساخته شده است. به همین خاطر وجود بینی های گوشتی به خاطر بزرگ و گوشتی بودن غضروف بینی نیست، بلکه علت آن وجود بخش بیشتری از این بافت فیبرو چرب در ناحیه بینی است.

چگونه می توان سوراخ یا اندازه بینی را با استفاده از برش نگهدارنده کوچک کرد

یک روش رایج برای کاهش اندازه سوراخ بینی استفاده از برش نگهدارنده بر روی بافت نرم آلار است. تصویر شماتیک زیر دو نوع از این شکاف را نشان می دهد.

اولین تصویر ایجاد شکاف در داخل سوراخ بینی بیمار را تصویر می کند، در حالی که تصویر دوم مربوط به ایجاد شکاف در پوست خارجی سوراخ بینی است که از طریق آن کاهش اندازه سوراخ بینی امکان پذیر می شود. این روش کمتر در عمل استفاده می شود تا به این ترتیب بتوان از اشکالات احتمالی ایجاد شده در وضعیت عادی و معمول بینی جلوگیری کرد.

زیبایی تکنیک برش داخلی در این است که برش های ایجاد شده در عمل جراحی در پشت بافت بینی پنهان می شود و این شکاف در چین طبیعی موجود در ناحیه برخورد آلار با گونه فرد ایجاد می شود. به این ترتیب امکان مشاهده آن توسط سایر افراد وجود ندارد.

چگونه می توان بینی های گوشتی را با استفاده از عمل جراحی بر روی پایه بینی باریک کرد

یک راه دیگر برای کاهش اندازه بینی ایجاد برش بر روی پوست در قسمت پایین سوراخ بینی است. این تکنیک بطور خاص برای بیمارانی مفید است که سطح زیرین بافت بینی آنها عریض است. از این روش همچنین می توان برای درمان بینی های گوشتی نیز استفاده کرد. در این حالت از انواع مختلف شکاف می توان برای حل مشکل استفاده کرد که شامل ایجاد شکاف الماسی، مثلثی، یا مستطیلی بر روی بافت است.

در این نوع عمل جراحی باید در بخیه زدن و بستن ناحیه مورد نظر دقت فراوان کرد. در این حالت پنهان کردن برش های انجام شده دشوار است، با وجودی که برخی افرادی دارای چین در ناحیه برخورد آلار با گونه هستند که می توان برش های مورد نیاز برای عمل جراحی را بر روی آن انجام داد.

ترکیب روش جراحی برش نگهدارنده و برش پایه بینی برای باریک کردن بینی

در برخی شرایط بهتر است روش های جراحی برش نگهدارنده را با برش پایه بینی ترکیب کنیم تا به این ترتیب بتوانیم ناحیه سوراخ بینی را کوچک کنیم. از این ترکیب روش ها در زمانی استفاده می شود که نیاز به کاهش زیاد اندازه بینی وجود داشته باشد.

مدیریت جراحت باقیمانده از عمل جراحی بر روی ناحیه آلار

پوست اطراف سوراخ های بینی تقریباً چرب است و در برخی موارد پیشنهاد می شود از تزریق استروئید رقیق شده در جای زخم بران تسریع درمان آن استفاده کرد. در موارد دیگر، برای بهبود زخم جراحی و حداقل کردن جراحت آن می توان از لایه برداری پوست (صیقل دادن پوست) دو تا سه ماه پس از انجام عمل جراحی استفاده کرد.