توصیه های مهم قبل و بعد ازعمل جراحی بینی

توصیه های مهم قبل و بعد ازعمل جراحی بینی

1- نکات مورد توجه برای قبل ازعمل جراحی بینی

لازم است بیماران گرامی صبح راس ساعت مقرر به کلینیک مراجعه نمایند و حتما ، حداقل 8 ساعت قبل از مراجعه به کلینیک به طور کامل ناشتا باشند .

همراه داشتن مدارک بستری و یک نفر همراه برای بیماران گرامی الزامیست .

لازم است خانم ها بدون آرایش، زیور آلات و لاک ناخن بوده و آقایان بدون ریش باشند .

درصورتی که شب قبل از عمل دچار بدخوابی شدید میتوانید یک عدد قرص آلپرازولام0٫5 میل کنید تا راحت بخوابید و استرس نداشته باشید .

2- نکات مورد توجه برای بعد ازعمل جراحی

در جراحی زیبایی، پس از اتمام عمل بیمار به صورت کاملا هوشیار بوده و مشکل خاصی نخواهد داشت و تا حدود سه الی چهار ساعت بعد از عمل مرخص میشود .

بالا نگهداشتن زیر سر، گذاشتن کمپرس سرد کنار بینی و زیر چشم تا حداقل 48ساعت بعد از عمل جراحی، صحبت نکردن زیاد و انجام حرکت سنگین، از عوامل بسیار مهمی هستند که در صورت رعایت، بینی ورم بسیار کمتری خواهد کرد .

خوردن غذای نرم تا یک هفته توصیه میشود و بعد از آن غذای میکس و معمولی میل کنید و از مصرف خوراکی های بسیارسفت که نیاز به جویدن زیاد دارند مانند سیب، هویج و… به مدت یک هفته پرهیز نمایید .

نوشیدن آب میوه های طبیعی به مقدار زیاد توصیه میشود و مصرف داروهای تجویز شده برای شما از 12 ساعت بعد از عمل الزامیست .

تامپون های قرار داده شده در داخل بینی بیمار معمولا قبل از ترخیص خارج میشود تا بتوانید از راه بینی تنفس داشته باشید، مگر در مواردی خاص .

البته یک ماه اول به دلیل داشتن ورم داخل بینی، کمی تنفس سختر از قبل خواهد بود که با شستشو بهتر میشود .

زمان مراجعه بیمار به مطب جهت باز کردن گچ بینی، بین پنج روز تا یک هفته بعد ازعمل میباشد که دراین مدت به گچ بینی نباید آب بزنید .

قبل از مراجعه به مطب جهت باز کردن پانسمان بینی، حتما دوش بگیرید تا گچ روی بینی کاملا شل شود .

(درصورت افتادن گچ زیر دوش، نگران نشوید) و سپس به مطب مراجعه فرمایید .

3- روش مصرف داروها

استفاده از کپسول سفالکسین هر شش ساعت، کپسول نوافن هر6ساعت و قطره فنیل افرین هر 8 ساعت به مدت سه روز، سشتشو داخل بینی با سرم حداقل هر 8 ساعت (برای خارج کردن ترشحات میتوانید از گوش پاک کن استفاده کنید) بعد از شستشو داخل بینی را حتما با پماد تتراسایکلین چرب کنید .

بیماران گرامی، مخصوصا با پوست چرب و ضخیم از خوردن غذای شور و پرچرب اجتناب نمایند و مصرف ترشیجات را کاهش دهند تا روند کاهش تورم بهتر طی شود لازم به ذکر است هر نوع بینی بعد از جراحی متورم میشود و به نسبت کیفیت پوست و رعایت نکات، زمانی جهت برطرف شدن تورم نیاز دارد که از شش ماه تا دو سال متغیر است و تا دو هفته اول بعد از عمل تورم زیادتر می شود، نوک بینی همیشه بیشتر متورم میشود و زمان بیشتری برای کاهش ورم نیاز دارد .

تعویض چسب به روش صحیح و به موقع کمک زیادی به کاهش تورم میکند اما تاثیری در فرم نهایی بینی ندارد .

ممکن است در روزهای اولیه بعد ازعمل، بینی کمی کج به نظر برسد و یا سوراخ های بینی نامتقارن باشد، نگران نباشید با کاهش تورم برطرف خواهند شد .

بسیار احتیاط کنید هیچگونه ضربه ای به بینی نخورد مخصوصا هفته های اولیه پس ازعمل جراحی .

در صورت امکان مستقیم بخوابید تا ضربه ای به بینی وارد نشود .

مطالب مرتبط

عوارض پروتز سینه
عوارض پروتز سینه

بعد از عمل پروتز سینه باید چه نوع عوارضی را انتظار داشته باشیم؟ به طور کلی این عمل نیز مانند تمام اعمال جراحی دیگر می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد. به دنبال این جراحی، 2 دسته از عوارض به عنوان ...

معیار زیبایی بینی
معیار زیبایی بینی

جراحی پلاستیک بینی به عنوان مشکل ترین جراحی زیبایی در بدن شناخته شده است. عوامل متعددی در پیچیدگی بیش از حد این جراحی نقش دارند که موفقیت در این جراحی‌‌ها را به رویایی برای بیمار و جراح بدل ساخته است.

عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهنشان رنج می برند، مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شوند و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به ...